3,9

Гісторыя Беларусі застаецца галоўнай тэмай творчасці Уладзіміра Арлова. У кнігу вядомага пісьменніка ўвайшлі тры гістарычныя аповесці. Назву зборніку дала аповесць «Час чумы», у цэнтры якой выдатны…
Издательство: Логвінаў

elefant

6 ноября 2014 г. 22:35

Імя дзеяча беларускага Адраджэння, пісьменніка і гуманіста Міколы Гусоўскага добра вядома не толькі ў нашай краіне, але і далёка за яе межамі. Хто такі Мікола Гусоўскі, чаму яго дзейнасць была настолькі значна, што ААН нават уключыла яго імя ў Спіс самых выдатных дзеячоў славянскага свету? На гэтыя і многія іншыя пытанні адказвае выдатны сучасны беларускі пісьменнік і публіцыст Уладзімір Арлоў. На мой погляд гэтая аповесць адметна яшчэ і тым, што адлюстроўвае той непросты супярэчлівы час, калі тварыў гэты выдатны дзеяч. Гэта была эпоха таленавітых гуманістаў і каварных палітыкаў, адвагі і інтрыг, гонару за сваю Айчыну і тых, хто быў гатовы здрадзіць ёй за свае карысныя інтарэсы. Таму сімвалічна і назва твора – “Час чумы”, якая панавала ў гэты час у грамадстве.

Падзеі твора адбываюцца ў…

ISBN: 985-6701-76-7

Год издания: 2005

Язык: Белорусский

208 с.

elefant

6 ноября 2014 г. 22:35

Падзеі твора адбываюцца ў…

Подборки