crazy_squirrel

по прятанию орехов

10 июня 2018 г. 20:07

Я гуманітарій до мозку кісток, це правда, але астрономію в школі любила (і навіть знала колись більше парочки головних сузір’їв). Тому серія книг про пригоди Джорджа — не тільки дитяча, мені-от вона прекрасно підійшла теж). Тим паче, якщо у них такий знаменитий автор — сам Стівен Ґокінг з донькою!

Книги дуже грамотно побудовані: крім звичайних пригод, котрі будуть цікаві дітлахам, тут ще також багато наукових фактів (в тому числі — останніх наукових теорій), поданих просто, а головне — цікаво! З кожною книгою ці факти ускладнюються, і якщо в першій ви читатимете про загальні космічні принципи, то уже в третій познайомитеся з Теорією всього. А ще тут є кольорові фото різних об’єктів у космосі, а вже одне це дуже цікаво розглядати.

Перша книга — "Джордж і таємний ключ до Всесвіту" — це своєрідний ввід до серії, хоча без пригод не обійшлося, звісно. Джордж — звичайний хлопчик, котрий живе в не дуже звичайній родині: його батьки — активісти захисту природи, тому їдять вони лише екологічно чисту їжу, зневажають науку і технології, і у них немає навіть телефону, не кажучи вже про комп’ютер і інтернет. Зате у Джорджа є кабанчик Фредді, завдяки котрому він і знайомиться зі своїми новими сусідами — дівчинкою Енні та її батьком Еріком, геніальним фізиком (підозрюю, Ерік частково списаний з пана Стівена, але що вже там)). У Еріка є суперкомп’ютер Космос, котрий дає змогу мандрувати у будь-який куточок Всесвіту. Чим, звісно, дітлахи і займаються, доки ніхто не бачить (не забувши про скафандри). Завдяки цій книзі можна дійсно полюбити фізику і надихнутися досліджувати нові й незвідані куточки Всесвіту.