26 мая 2018 г. 14:22

Книжка, за існування якої людям повинно бути соромно. Хотілося б, аби таких книг не існувало взагалі. Та, на жаль, вони є, як гнилі шматки історії людства

Те, що описано у «Чи це людина» Прімо Леві, не повинно повторитися ніколи! Тому автор і пише цю книгу як звернення до наступних поколінь, як згадку про те, чого ні за яких обставин не можна допустити знову. Пройти табір смерті і вижити, щоб розповісти про всі ті речі, які бачив і пережив. Щоб не дати забути чи приховати.

Що таке, по-вашому, концентраційні табори Третього Рейху? Місця, де утримували і масово знищували євреїв, циган, слов’ян та інших людей? Так! Але не тільки. Це скотарні, де людину перетворювали на тварину - осередки суцільного і непроникного зла. Не через умови, несумісні із життям, а через втоптування моралі та людської душі, як такої, в багно. Знищити людину важко, як і створити, але нацистам це вдалося. Про що свідчить саме існування концтаборів.

І я краще, як гефтлінг, «не наматимуся зрозуміти», бо зрозуміти, як сказав Прімо Леві, - означає майже виправдати.

P.S. ніколи більше…