Galarina

19 марта 2018 г. 12:01

Чесно кажучи, спочатку мені не сподобалось. Зовсім. Уявіть собі - дного разу панянка отримує замовлення поштою. Здавалося б , нічого особливого, та відкривши посилку, виявляє в ній бляшанку (банку) з невідомим вмістом і звісно ж відкриває її, хоча зовсім не пам'ятає, як робила замовлення. В бляшанці виявився бридкий, зморшкуватий карлик, якого треба полити живильним розчином, що знайшовся далі в посилці. Ось, саме ця сцена мене й відразила.
А далі сама насолода та посмішки на обличчі. Книга виявилась дуже цікавою та в де чому повчальною.
Пані Берта Бертолотті найменше підходить на роль матері - немолода майстриня килимів, що живе задля власного задоволення, смалить сигари, може хильнути чарчину-другу та зовсім не рахується з думкою більшості. Є в неї й друг серця - аптекар Егон, правда терпіти його занудство та правильність вона може лише двічі на тиждень.
Тепер знову до бляшанки, у ній після поливання живильним розчином опинився доволі симпатичний семирічний хлопчина, на ім'я Конрад. Такий правильний, чемний, вихований та розумний, що одразу ж сподобався зануді аптекареві. Але в школі на хлопця чекали самі неприємності, бо не зважаючи на те, що у відділі остаточної обробки його навчили всьому, складнощі у спілкуванні з однолітками та формування соціальних зв'язків з'явилися у перший же день.
Пані Бертолотті. як на мене, доволі мудра жінка і хоч поруч зі звичайною сірою масою неабияк виділяється яскравістю макіяжу та різнобарв'ям кольорів у одязі, життєвого чуття та вміння насолоджуватись у неї вистачить на десятьох. До того ж, це лише зовнє, а в душі Берта добра та чуйна.
Думаю, дівчата з нею погодяться, що бувають молоді та старі дні, коли в дзеркалі бачиш молоду себе і день вдасться і старі дні, коли у віддзеркаленні та сама ти, але вже років на - дцять старша і день, швидше за все виявиться невдалим. Я погоджуюсь, бо таке дійсно іноді буває.

Прочитано в рамках игр Книжное государство и Школьная вселенная