zadnipriana

10 марта 2017 г. 12:29

Книга однозначно заслуговує на тверду 5. Цікава, змістовна, написана легко, невимушено і з гумором. Однак я читала майже всі першоджерела, на основі яких зроблено цей виклад, тому нового для мене тут було мало. Проте приємно було пригадати правила письма справжніх гуру літератури.
Мені трішки не зрозуміла логіка вибору саме цих письменників, але це право автора обрати саме Аагату Крісті чи Джорджа Оруелла. Я би обрала інших. А ще взагалі в мене народилась мрія про те, щоб таких книжок виходило побільше, нехай би це була ціла серія "Як писали класики", яка би познайомила нас з не менш цікавими Ремарком, Бальзаком, Золя, Сарамаго, Кафкою, Камю. А ще можна було б про українських письменників....! Але це мене вже занесло.
Ця книга - національний продукт в цій царині. Дуже мало ми маємо літератури про літературу такої, яка була б доступна пересічному читачеві, зрозуміла та легка. Ця книга - це вдалий крок, який, сподіваюсь, відкриє широкі можливості для наступників.
Особливості книги
Кожному письменнику присвячено один розділ. Тут нам і біографічні відомості, ті, які мали найбільший вплив на їхню творчістю, і аналіз деяких творів, і рецепти творчості. Найважливіший рецепт полягає в тому, що його не існує: ми всі різні, всі маємо різний досвід, різний світогляд і кожен не може вписатися в єдині рамки стандартів письма.
Книга надихає до читання, до знайомства зі вказаними авторами, до заглиблення у світ літератури. Семківа читати надзвичайно приємно! Одразу розумієш, що він розуміє, про що він пише, що кожну книгу він пропустив через себе і справді спробував дійти до її суті. Важко не позаздрити такому глибокому читацькому досвідові!
Сподіваюсь на подальші новинки такого ж типу. Така література однозначно варта уваги.