8 февраля 2017 г. 12:52

5 Той самий "чарівний пендель" до змін

Широку популярність у світі християнський автор Джон Елдредж здобув завдяки своїм книжкам із циклу «Дике серце» («Дике серце: таємниця чоловічої душі», «Дорога дикого серця: карта чоловічої подорожі», «Чарівна: таємниця жіночої душі»). «Чого прагне наше серце» – попри свою співзвучну назву не є продовженням цього циклу. Книжка, хоч і видана пізніше, насправді була написана раніше за інші, але певний спільний контекст між ними, все ж таки, є.
За що люблю такі науково-популярні видання – то це за їх практичність. «Чого прагне наше серце» написана із власного досвіду автора і його оточення. Там багато реальних переживань, історій, життєвих подій, а найголовніше – щось подібне точно ставалось із кожним, тому читачеві так легко впізнати себе у багатьох моментах. Автор дуже доброзичливий до читача, та й взагалі, книжка – суцільний позитив і поштовх до кращих змін. Хоч книжку відносять до розділу християнської апологетики, і вона щедро помережана цитатами зі Святого Письма, назвати її нудною чи занадто «високодуховною» зовсім не можна. Навпаки, вона проста і захоплива водночас.
«Чого прагне наше серце» – роздуми і відповіді про наші справжні щирі бажання та прагнення. Автор розповідає, що буває, коли ми від них відмовляємось, до яких страждань це призводить і як навчитися не боятися їх, а розуміти. Як продовжувати пошуки справдження своїх бажань, навіть коли життя спонукає цілковито викорінити їх із власного серця. Це той випадок, коли у книжці дійсно містяться реальні, прості та доступні відповіді на поставлені запитання, а не лише гіпотетичні поради чи припущення.