18 ноября 2021 г. 14:58

2.5

Хто ми насправді? Як знати походження і належність? Зараз ці таємниці можна розкрити за допомогою науки, дослідження вашої ДНК. Адже вчені спромоглися зазирнути в минуле людства маючи лише крихітну частину кістки, яку ще й прийшлося відділяти від залишків інших організмів. Здається, добравшись до такої крихітної частинки важко зрозуміти щось більше, ніж ким була ця особа, від яких хвороб страждала і які мутації вплинули на її організм. Але це не так. Бо крихта за крихтою науковці будували уявлення і про раси, про спосіб життя, харчування, розселення, спілкування і схрещування наших прародичів.

Тут можна наочно побачити графіки, які сприяють легшому засвоєнню інформації, карти з вказівками. Дуже багато посилань на джерела інформації й наукові роботи. Папір і оформлення книги окреме естетичне задоволення, але, але...
Скажу відверто - мені було нудно і незрозуміло. Книга про генетику, це не еволюція поєднана з історією, це чиста біологія, медицина, геноміка. Вона розрахована на спеціаліста цих профілів, а не для любителів секрету походження. Можливо, якби ці знання були оформлені в відеоформаті, все було б зрозумілішим. Але на разі я втомилася від термінів, не зрозумілих мені теорій, назв культур і тд, які взагалі чула вперше, не те, що б знала їхнє поняття.

В жодному разі не назву книгу поганою, бо вона дійсно висвітлює величезний труд. Просто пораджу її знавцям, або навіть профі. Бо абревіатура ДНК - це не зовсім Де Наші Корені, а щось величніше.