15 ноября 2021 г. 23:03

Барак Обама "Мрії мого батька. Історія про расу і спадок".

Я вже не раз писав, що люблю історію, тим паче, якщо книга про якусь видатну людину в світі. Я перечитав купу книг про Черчилля, Кенеді, Гітлера, Сталіна і та інші. Саме тому, вирішив прочитати історію становлення Барака Обами, спершу книга сподобалась тим, що Обама сам написав її. Видано книгу ще в 1994 році. До його президентства залишалось 14 років.

В цій книзі один із майбутніх лідерів великої держави - США, постав перед нами спочатку маленьким темношкірим хлопчиком, який виріс в родині білих, а вже далі дорослий, який намагається відшукати своє коріння, щоб відкрити для себе подальший всесвіт.

Книгу поділено 3 частини:
- Гаїті
- Чикаго
- Кенія.

"Гаїті" це життя маленького Барака на острові разом зі своєю бабусею та дідусем. Але все ж таки, мати разом з вітчимом, забирають його до Індонезії.

"Чикаго", де Барак, як випускник коледжу стає місцевим громадськими діячем і намагається щось змінити для громади афроамериканців.

Ну і вирішальним розділом, який таки зробив з Обами того, ким він є зараз, це Кенія.

Він отримує звістку про смерть свого біологічного батька. Барак вирушає до Найробі, щоб таки взнати своє коріння та свого батька, якого він бачив всього два рази. Не скажу, що він залишився задоволений, але щось йому таке відкрило очі.

Книга шикарна, саме тим, що вона написана від першої особи. Не має наукових висловлювань. Просто звичайне написання. Легко  читається, на одному диханні. Прочитано за 3 дні

10/10.