18 августа 2021 г. 10:58

Великі прізвища великих людей - що їх поєднує?
Що ми уявляємо почувши прізвища Черчилль та Орвелл? Перший-автор заборонених антиутопій "Колгосп тварин" та "1984", другий - п'янчужка лідер і плаксій? Але хіба можна оцінювати особистість за такими обмеженими фактами?

Один володів словом на папері, інший бадьорив та зцілював словом на трибуні. Дві постаті йшли в ногу з своїм часом і ревно відстоювали свободу людини і кожен це робив так, як умів тільки він.

Надто несхожі, з різним походженням та корінням, навіть з протилежними політичними поглядами. Але було те, що їх поєднувало.

Спільне-співчуття та щиросердність.

Боротьба проти класової класифікації.

Жорсткість та конкретизація у своїх політичних поглядах.

І найвагоміше-кожен мав за спиною сильну жінку, яка підтримувала та вірила в нього.

Цю книгу буде корисно читати нотуючи, або відмічаючи наліпка. Її можна розібрати на цитати, і це не дивно оскільки автор використовував велику кількість джерел. Про обох особистостей можна говорити ще довго, адже в ній зібрана і сама історія другої світової війни. Як продовження, або ж конкретизацію деяких фактів планую читати книгу "Гітлер і Сталін". Вважаю, що вони просто не від'ємні частини цілого.