Bookoedka

30 апреля 2021 г. 18:28

Чи може книга бути заворожуючою і разом з тим таємничою? Роману «Мелодія кави у тональності кардамону» української письменниці Наталії Гурницької це вдалося (ще б пак, авторка пропрацювала над ним десять років). Більш того: не так давно вийшов тизер українського-польського серіалу «Кава з кардамоном» за мотивами роману.

«Мелодія кави у тональності кардамону» – це історична драма, бекграундом якої взято Львів середини XIX століття, на тлі якого розгортається історія кохання сироти Анни та одруженого польського шляхтича Адама (певно тому і цілий серіал, а не просто фільм, бо ж класика жанру). І справді, подій тут багато: читачу майже не вдасться занудьгувати, хоч ідея по суті не нова: любов і прийняття (або неприйняття). У авторки вийшла цікава книга з ефектом повного занурення у епоху (роки клопітких досліджень у архівах точно не були марними).

Роман, що позиціонується як жіночий таїть на своїх сторінках і філософські підтексти, і добре прописані психологічні тонкощі щодо різниці у віці героїв; подекуди навіть брутально правдиво, але без зайвого моралізаторства. Від останніх сторінок мені дуже щемило серце.