8 апреля 2021 г. 01:48

4 У багатьох міфах та давніх казках світ починається з битви між богами

«Ґодзілла. Король монстрів» - книга американського письменника Ґреґа Кіза, створена на основі сценарію М. Догерті та З. Шилдза до однойменного фільму. Відразу скажу що фільм я не дивилася і тому порівняти наскільки гарно перенесли його на папір не можу.

картинка Hell_Girl

В книзі розповідається вже про часи коли світ знає що монстри, а точніше кайдзю, існують і організація «Монарх» займається їх вивченням.

Дехто знав, що монстри існували у світі багато років. Поколіннями. Проте здебільшого вони спали або чаїлися у віддалених куточках планети.

В один момент група екотерористів вирішує звільнити всіх монстрів, щоб відновити природний баланс. Відразу можу сказати що це була не найкраща ідея. В результаті загинула величезна купа людей, були зруйновані міста. Але, в принципі, це і було задумкою головного злодія Алана Джона.

Героїв в книзі дуже багато і коли кайдзю починають вибиратися на волю це описується очима людей, які працюють на базах. Від цього починаєш трохи плутатися хто де.
Головними ж можна виділити докторку Емму Рассел, її дочку Медді та колишнього чоловіка Марка. В минулому вони втратили сина, коли Ґодзілла боровся з МУТО (Маловідомими Унікальними Террестріальними Організмами) і це вплинуло на їх стосунки. Сім'я розпалася. Марк поїхав досліджувати тварин, а Емма ще більше починає займатися дослідженням кайдзю. Вона створює прилад ОРКА, який може контролювати монстрів.

Самих монстрів подали досить цікаво. Їх можна поділити на добрих та поганих. Головними ж, крім самого Короля, виділили Мотру (велика комаха, більше схожа на метелика), Родена (птеранодон чорного кольору) та Монстра Зеро (також має ім'я Кінг Ґідора,триголовий дракон).
Коли екотерористи звільняють Ґідора, він починає скликати всіх монстрів і ті руйнують міста, вбивають купу мирних жителів, не кажучи вже про те що від військових та «Монарха» взагалі майже нічого не лишається. І ось тут люди починають розуміти що впоратися з ним може лише Ґодзілла, якого вони намагались знищити. І що саме співпраця з ним врятує людський рід від повного винищення.

- Закони природи прекрасні, проте вони також бувають жорстокими та несправедливими. Але ми не можемо контролювати цих істот чи тікати від них. Ми мусимо прийняти їх і вчитися у них - тому що ці кризові миті також є потенційними митями віри. Це час, коли ми або об'єднуємося, або зазнаємо поразки. А природа завжди знає спосіб відновити свою рівновагу - єдине питання лиш у тому, яку роль відіграватимемо ми?

Взагалі можу сказати що книга мені сподобалась. Звичайно, деякі моменти викликають багато питань (наприклад вчинок доктора Серізава, який зміг затягнути бомбу, коли на нього діяла неймовірно велика кількість радіації). Також мотивація деяких героїв здається настільки надуманою, що якось не дуже хочеться їм вірити.

В мене паперовий варіант книги з м'якою обкладинкою і поки я дочитала вона вже була не в найкращому стані. Великим плюсом можу виділити те що кінообкладинка просто неймовірна, дуже гарні кольори і Ґодзілла дійсно виглядає як король. Також мені дуже сподобалося що є передмова, в якій коротко розповідається про створення кайдзю, їх історію в різні історичні періоди та про фільми з ними.
Книга буде цікава тим хто знайомий з фільмами та історією кайдзю, а також всім хто захоплюється фантастикою.

картинка Hell_Girl