kallisto_kyiv

19 января 2021 г. 15:26

Створюю собі традицію: починаю рік з Олді. Хоч і читаю зараз багато книжок з інших жанрів, моя любов до фантастики не охолонула. І Олді чудово підходять, щоб захопити своїм різнобарвним світом Ойкумени. Цьогоріч я зробила не як завжди, а купила аудіокнижки і слухаю їх тепер легально. Хоча шкода, що в Україні ніде купити ці книжки і доводиться купувати на російських сайтах.

Першу книжку я прослухала за два дні, так було цікаво і хотілося слухати далі. В кожній серії автори розповідають якусь історію про велику Ойкумену, про один з її куточків і дивні раси, які її населяють, і властивості, які бувають у людей. Про розвинуті раси і примітивні, про енергетів, про тих, хто може взяти когось в ментальне рабство і використовувати людину як живу батарейку. А в цій книжці автори вирішили розповісти про те, звідки беруться телепати. І от перед нами дівчинка-вундеркінд, Регіна ван Фрассен. Мама - відома психологиня, батько - військовий-герой. Вже в 5 років у Регіни проявляються телепатичні здібності і її поміщають в інтернат для телепатів. Вона там росте і пізнає (а разом з нею і ми) всі тонкощі життя телепата, розуміємо, чому не можна залізти комусь в голову без дозволу і як це працює.

Тут всього вдосталь: радощі дитинства, тато-герой, який понад усе любить свою донечку, найкращі друзі на все життя, космос, баталії, цікава школа, де щодня розповідають цікаві речі, полон на Террафімі (так-так, з книжки в книжку мандрують вже відомі нам планети, герої, раси і поняття), справжній кабальєро з Террафіми, який назавжди став другом сім'ї ван Фрассен, дорослішання, перші закоханості. Ну і звісно ж, це трилогія, а значить, це лише початок, і цікаво дізнатися, що буде там далі.