15 сентября 2020 г. 22:00

5 Як театр, так і кіно - це є завжди все-таки колектив! Колективна робота. Роман - це ти і тільки ти, ти сам. Роман - це самотність. Вірш - тим більше. Бо Роман ще можна у співавторстві написати. А вірш?

Ковток свіжої води, який пробуджує прадавні рецептори на кінчику свідомості, де живе глибока і ніжна любов до літератури.

Книжка, у якій не навмисно виходить бути присутньою - ось вони, троє: Андрухович, Бойченко і Друль ведуть неспішну розмову, діляться добрими думками про поезію і прозу, ритм мови і літературний процес загалом. Тріалог закономірно переходить у монологи, бо, зрештою, кожному є що сказати. Якщо вилучити когось одного - буде вже не так цікаво: Друль вміло направляє бесіду у потрібне русло, Бойченко і Андрухович поглиблюють її.

"Ворохтаріум" - це мандрівка у творчість митців, чудова нагода ще краще їх зрозуміти, поглянути на написані ними тексти через особистість кожного. Тут відчувається та любов до літератури, яка йдеться про пряме відношення до її внутрішньої кухні, любов, прописана всередині і невичерпна.

Це саме той випадок, коли за кожен монолог Андруховича і Бойченка хочеться обійняти - настільки близькі мені і слушні речі вони говорять. Сказати, що я отримала насолоду від "Ворохтаріуму" значить звести все до банальщини і штампованості, заїждженості, бо відчуття екзальтованості було безмірним.

Обов'язково куплю її до домашньої бібліотеки, бо це величезний скарб мати таку книгу вдома.