kallisto_kyiv

4 сентября 2020 г. 21:41

Так багато відгуків читала на цю книжку, такий ажіотаж був з нагоди її видання, так що я не вагалася і мерщій купила, і швиденько почала читати. Мені сподобалось.

Книга проста, це такий роман дорослішання, хоча головному герою вже аж 32 роки. Спочатку бачиш героя-дурника, в нього все погано і він весь такий лузер, але потім потихеньку виходить з цієї ями і все стає просто чудово. Гарно підійде для відпустки, відпочинку або щоб відволіктися від складнішого чтива.

Ми знайомимося з Єремією. Йому 32, він нещодавно розійшовся з дівчиною, і він винуватить в усьому її - в тому, що в нього немає чистої білизни, в хаті брудно і нічого їсти, хоча минуло вже три місяці. Він не має сталої роботи і підпрацьовує встановленням антен і роутерів. Пізніше ми дізнаємося, чому він не працює за спеціальністю. В нього напружені стосунки з мамою і він ніяк не подорослішає. Авторка навмисно затягує Єремію в яму, вішає на нього халепу за халепою, щоб потім ці халепи розв'язати і все стало чудово. Спершу Єремію зневажаєш і думаєш: ну де такі бовдури беруться в такому віці? Але під кінець його вже майже любиш, бо виявляється, що він не такий вже і поганий. Поступово ми дізнаємося про друзів Єремії і чому він розійшовся з дівчиною, проходимо з ним етап дорослішання, і з невпевненого млявого підлітка проступає чоловік, здатний відповідати за свої вчинки.

Цікаво було почитати, що поляки дуже схожі на нас. В реакціях, поведінці. І окремо хочу відзначити мову - в книжці дуже багато польських слів. Чи свідомо це зробив перекладач, і хотів залишити багато полонізмів, чи хотів передати так дух книжки - не знаю. Більшість слів я розуміла, бо маю родичів на кордоні з Польщею, тож багато слів є в їхньому щоденному вжитку. Але незвичним людям може бути складно, і пояснень немає.