Sopromat

13 октября 2019 г. 10:55

4 Зламана традиція

Сучасний читач "Передмову" може не дивитися ( це десяти сторінок). Написана за часів СРСР, в умовах жорсткої цензури та самоцензури. З виористанням шаблонів про "червону нитку", "прогресивну громадськість","тиранію буржуазії", "безжалісну експлуатацію" ,"страйкову боротьбу". Ні слова про стан судових та слідчих органів в своїй країні. Тільки про корупцію в Скотланд -Ярді.
Дивує професорська фраза: " Очевидно, що в оцінці особливості Відока ми цілком можемо довіряти чуттю нашого поета( Пушкіна), а не захопленим характеристикам Ю. Торвальда" ( це слова юриста!)
Торвальд писав без цензури. Для всіх, хто захоплюється чи цікавиться криміналістикою, детективами.
Кожний розділ- одна чи декілька давніх справ, яі відбувалися в різних країнах. Поступово, детально,з різними точками зору.
Мене не покидала думка, що колись давно читав цю книгу. Аж поки не впевнився. Згадав, як само вбивав жінок Дж. Дж. Ллойд.
Хоч майже ніколи книжок не перечитую, а тут - трапилося. Останнім часом ламаю традиції більш серьозні...