Nina_M

24 января 2021 г. 14:31

Направду книга сподобалася навіть більше, ніж перша частина - Зірка Мензатюк - Таємниця козацької шаблі .
Книга заявлена як продовження пригод допитливої п'ятикласниці Наталочки та її родини, але, як на мене, повість значно глибша ідейно. Дуже багато уваги авторка приділяє історії кримських татар, питанню відповідальності нащадків за вчинки їхніх предків. Вона розповідає читачеві, як наше минуле "тримає" нас, і ставить перед нами питання, чи потрібно, щоб воно відпускало.
Це вже не путівник по фортецях і замках України, як у першій книзі. Це квиток у минуле, запрошення долучитися до коріння свого роду і народу. Вона вже не така дитяча і буде більш зрозумілою старшим підліткам.

Для тех, кто читает на русском

Дальше...

Действительно книга понравилась даже больше, чем первая часть - Зірка Мензатюк - Таємниця козацької шаблі .
Книга заявлена ​​как продолжение приключений любознательной пятиклассницы Наташи и ее семьи, но, по-моему, повесть значительно глубже идейно. Очень много внимания автор уделяет истории крымских татар, вопросу ответственности потомков за поступки их предков. Она рассказывает читателю, как наше прошлое "держит" нас, и ставит перед нами вопрос, нужно ли, чтобы оно отпускало.
Это уже не путеводитель по крепостям и замкам Украины, как в первой книге. Это билет в прошлое, приглашение присоединиться к корням своего рода и народа. Она уже не такая детская и будет более понятна старшим подросткам.