7 июля 2020 г. 08:00

Поезія О. Блока - чудове поєднання традицій і нововведення. Ритмічність, оригінальні мотиви, краса форм і навіть звичайного слова - усе це наявне в його творчості. А якщо ви, як і я, прочитаєте збірник усіх поезій, що написав О. Блок, то зможете прослідкувати не тільки за його розвитком, а за психологічним станом поета, як поступово ранні вірші, повні наївності, поступаються пізній творчості, у якій наявна, звісно, зрілість та розчарування. Все-таки пізня творчість симпатизує мені найбільше. Це не лише через те, що вона досконаліша й складніша, а через незвичайні сюжети. Мені подобається, як подібні між собою релігійні мотиви поступаються місцем темності, що от-от поет почне проклинати Бога.

Но ангел тает. Он – немецкий.
Ему не больно и тепло.

...
Ломайтесь, тайте и умрите,
Созданья хрупкие мечты,
Под ярким пламенем событий,
Под гул житейской суеты!

Звісно, творчість О. Блока привертає до себе увагу мільйонів читачів своєю поезією "Незнайомка". Але, на мою думку, це є доволі несправедливим, адже в доробку поета є з десяток поезій, вартих пальми першості, і серед них - "Есть игра осторожно войти", яка, можливо, на все життя зайняла один з теплих куточків мого серця.

Есть игра: осторожно войти,
Чтоб вниманье людей усыпить;
И глазами добычу найти;
И за ней незаметно следить...

Звісно, творчість О. Блока заслуговує і всі 5 зірок, але мені не сподобалися його експерименти з формою та ритмом. Вони просто звучать дивно, і коли ти їх читаєш, просто "спотикаєшся" майже на кожному слові. Це неприємно, і мені не один раз захотілось їх пропустити. Але їх доволі мало, і вони не дуже зіпсували моє враження від поета.