kallisto_kyiv

7 ноября 2018 г. 18:00

Ніяк у мене не йде нон-фікшн. Цілий рік дивилася на цю книжку і думала: ну от, я її зараз точно прочитаю. І щоразу мене вистачало на 5-20 сторінок, і я над нею засинала і більше не брала її до рук. Але зараз вирішила таки покінчити з нею.

Я не медик, просто цікавлюся наукою.

Читаючи книжку, можна скласти загальне уявлення про мікробів, розвиток резистентності до антибіотиків, але часом це надто медично і складно, не вистачає якихось прикладів з життя, які б краще ілюстрували дослідження і виклики, які мають лікарі. Як історія дівчинки, що померла від сепсису в одній з останніх глав.

Книжка охоплює широке коло тем від резистентності мікробів до антибіотиків, прагнення лікарів подолати ці властивості мікробів до бажання поставити мікроби собі на службу і лікувати алергії і тяжкі хвороби на кшталт колітів і хвороби Крона. Піднімається тема використання антибіотиків у тваринництві, і з тексту стає зрозуміло, що проблема ширша і глибша, ніж можна уявити. А взагалі читаєш і розумієш, наскільки широка і багата тема мікробів, їх властивості і можливості, їх використання на користь людини, і як багато ще треба відкрити, бо ми знаємо ще дуже мало. Читаючи такі книжки, шкодую, що я не стала науковцем, бо це так захоплююче.

Недолік у книжки тільки один. Видана в 2017 році книжка наводить дані, що закінчуються 2007 роком, відповідно, інформація могла застаріти і оновитися.

Вердикт. Хоча книжка і повна різних складних наукових термінів і пояснень, через які не завжди легко прорубатися, все одно читається цікаво і дає гарний матеріал для роздумів. Оцінку ставлю шість за деяку сухість, занудність і вузькість теми.